Spoločenstvo
Bratislava
by

Humans

O Čom to je?

Každý tak trochu vytŕča… Nemyslíš?

Sme obyčajní ľudia, no každý čímsi vytŕča z davu, nemyslíš? Prepáč, že Ti tykám a ešte sa ani nepoznáme. No ak pôjdeš nižšie, tak sa spoznáme… 

o nás

Domov

Ahoj, ja som Ľuboš

“Nežiť len z pocitov, ale žiť z viery.”

“Z viacerých strán v poslednej dobe počúvam, že môžeme rozdávať len to, čo máme. No ja si myslím, že Boh má na viac. A preto, ak radosť rozdávaním rastie, tak aj naša horčičnozrnková malá radosť narastie a premení svet. Prečo? Lebo Boh sa oslavuje v slabosti a dopĺňa, čo nám chýba! A tak už len zostáva rozhodnúť sa. Nežiť len z pocitov, ale žiť z viery.”

Ľuboš, člen lídertímu – fb: Ľuboš Žabenský

Ahoj, ja som Zuzka

“Aj trochu kvasu prekvasí celé cesto.”

“Asi predvčerom som sa na jednom (dosť nezaujímavom) predmete rozprávala so spolužiakom. V istom momente sa otočil a dosť hlasno sa spýtal, či má niekto aspoň nejaké poznámky z celého semestra. Ja vo vedomí, že prednášajúca bola v miestnosti som mu mierne ironicky odpovedala, že poznámky sme si samozrejme písali všetci. Jeho odpoveď bola: “Zuzanka, žime v pravde.” Už tretí deň nad tými slovami premýšľam a riadne sa ma dotýkajú a usvedčujú. A veľmi si uvedomujem potrebu žiť v pravde, vykazateľnosti, vo svetle a v oddelenosti od štandardov tohto sveta, aj keď ide o maličkosti. Aj trochu kvasu prekvasí celé cesto.

Zuzka, teraz spoločenstvo Piar – fb: Zuzana Marošiová.

Ahoj, ja som Tomáš

“Je to o zvolávaní Božej prítomnosti a pravdy o nás.”

“Vedenie chvál je pre mňa služba, ktorá ma napĺňa, pretože viem, že aj skrze moju službu a chválu Boh môže vstupovať do sŕdc a na miesta, kde sme. Je to o zvolávaní Božej prítomnosti a pravdy o nás. Teraz cez advent som sa rozhodol hľadať to, do čoho má Boh povoláva. Ako som spravil toto rozhodnutie, nastal pokoj a poriadok v mojom živote. Zrazu si stíham plniť svoje povinnosti a vyhrávam nad mnohými vecami, v ktorých som inokedy zlyhal. Žijem taký čas hľadania pravdy o sebe, kto som a čím som. A posledné dni je to práve o tom, že som bojovník, ktorému jeho Otec predurčil víťazstvo.”

Tomáš, malé spoločenstvo Peter – s: Tomáš Dedičko Dedič

Ahoj, ja som Mirka

“Lebo Slovensko hrdinov potrebuje.”

“Hrdina je pre mňa človek, ktorý prekoná strach a aj napriek nemu sa postaví za to, v čoho správnosť verí. Ja sama ním nie som, no verím, že ak Pán Boh chce, aby som sa ním pre Slovensko stala, postaví sa za mňa a uschopní ma. Aj teba. Lebo Slovensko hrdinov potrebuje.”

Mirka, pastierka malého spoločenstva Peter

– fb: Miroslava Melicherčíková

Ahoj, ja som Martin

“Vždy to bolo o tom ako som hladný”

“Jedno z klamstiev, ktorým som uveril a ktoré mi zobralo môj hlad bolo, že som uveril, že som dosiahol môj strop, že viac ako to, čo mám, už nebude. Myslím si, že toto je jeden z dôvodov, prečo ľudia prestanú byť hladní a zapálení pre Boha. Tiež som bol oklamaný. Ale Boh prišiel opäť, oživil vo mne staré sny a ukázal mi, že má pre mňa viac. Tak Ho opäť prenasledujem celým srdcom. A nikdy to nebolo o tom, koľko sa modlím, koľko sa postím alebo koľko kníh čítam. Vždy to bolo o tom ako som hladný. Ako veľmi chcem vidieť Jeho v mojom živote. Lebo keď som hladný po Ňom, tak sa modlím a postím a čítam a robím omnoho viac ako musím, lebo Ho chcem mať viac.”

Martin, Líder Spoločenstva Bratislava – fb: Martin Detko.

Ahoj, ja som Natálka

“Myslím, že je dôležité byť úprimný k sebe aj k druhým.”

“Keď sme si písali, že sa stretneme a že by si ma rada odfotila, tak som hneď začala rozmýšľať, ako sa oblečiem, ako si špeciálne upravím vlasy a ako sa super namaľujem. Tesne pred stretnutím mi však napadlo, že na čo sa vlastne chcem hrať? Že dôležité je, aby som na fotke vyzerala taká, aká naozaj som. S neposlušnými kučeravými vlasmi a s pokrčenou blúzkou 😀 a myslím, že to je pre mňa aj novoročné predsavzatie. Byť sama sebou, nepretvarovať sa, nesprávať sa tak, že keď som s tými ľuďmi, tak som taká a keď s inými ľuďmi, zase taká. Nehrať sa na niekoho, kto nie som. Myslím, že je dôležité byť úprimný k sebe aj k druhým. Len tak môžeme objaviť veľa pekných darov, ktoré Pán do nás vložil.”

Natálka, malé spoločenstvo Rachamim

– s: Natalie B. Ciznarova.

Ahoj, ja som Martin

“…otvorený, divoký, autentický, vzdelaný, pracuje na sebe…”

“Gentleman je pre mňa človek ktorý je otvorený, divoký, autentický, vzdelaný, pracuje na sebe a toto všetko je zabalené do úcty. Znamená to, že si sám sebou a pravdu podávaš tak, aby si nezranil druhých ľudí.”

Martin, spoločenstvo Mojžiš – s: Martin Ľuba.

Ahoj, ja som Majka

“Máme pocit, že nefungujeme poriadne a vo všetkom je chaos.”

“Niekedy sa v živote ocitneme na mieste, ktoré nie je ani tu, ani tam a zostáva nám čakať. Máme pocit, že nefungujeme poriadne a vo všetkom je chaos. Otázka je, ako toto obdobie uchopiť? Často je v tomto čakaní ťažké vytvoriť si nejaký osobný systém a jednou z vecí, ktoré tým trpia, je aj modlitba. Myslím, že toto obdobie je ideálne na to, aby sme vnímali to, čo je podstatné, prehodnotili, čo nepotrebujeme a čo nám chýba. Objavili, že aj keď sme boli rozlietaní, Boh nikde neodišiel a môžeme sa k nemu obrátiť. Zistiť, že sme boli smädní a konečne sa napiť.”

Majka, malé spoločenstvo Mojžiš – s: Mária Ľubová Beňová.

Ahoj, ja som Michal

Naozaj, oplatí sa robiť uletené veci…

“Keď sme sa dali dokopy s priateľkou (terajšou manželkou), tak sme sa aj napriek trendu dnešnej doby rozhodli žiť čistý vzťah. Nebolo to vždy ľahké, ale Pán Boh nás vždy chránil. Teraz sa každým dňom môžeme radovať z nášho manželstva, ktoré je pre nás oboch veľkým požehnaním. Naozaj, oplatí sa robiť veci, ktoré sú pre dnešný svet síce uletené, ale vedia priniesť omnoho väčšie ovocie ako si len vieme predstaviť. “

Miško, člen worship tímu – s: Michal Kovac.

Ahoj, ja som Miriam

“…Lebo to je na čom záleží.

“Dneska som si varila cestoviny, ktoré vyzerali naozaj skvelo. Po ochutnaní som však zistila, že sú o ničom. Tak je to niekedy aj s nami – nie je dôležité len skvelo vyzerať a urobiť prvý dojem, ale mať i “chutné” vnútro. Lebo to je na čom záleží.”

Miriam, spoločenstvo Arnold – s: Miriam Kobelová.

Ahoj, ja som Majo

“Život je príliš krátky na to, aby som…”

“Život je príliš krátky na to, aby som bol na Facebooku.”

Majo, malé spoločenstvo Mojžiš

Ahoj, ja som Monika

“Komu bolo veľa odpustené, ten veľa miluje.”

“Čakajú ma veľké, v podstate obrovské zmeny a teším sa na ne. Neviem, čo presne mám čakať, ale verím, že to bude úplne úžasné. Mám rada takéto obdobia, teším sa na to, čím nás Otec bude prekvapovať, lebo som už zažila, ako to robí a bolo to skvelé. Túžim čakať veľké veci. Snívať vo veľkom, nijak sa neuskromňovať, hlavne v Jeho láske ku nám. Popritom cítim, že chcem a potrebujem ešte lepšie vedieť, kto som a byť sama sebou. Zložiť masky a pozrieť sa do zrkadla, nesnívať cudzie sny, byť slobodná a autentická. Vidieť, čo viem a čo nie. Bojovať proti formičkám dokonalej krásy a ideálom správania tohto sveta. Prijať to, že som originálna, nedokonalá a je to dobré. Učím sa láske k sebe a niekedy je to riadne ťažké! No bez lásky sú všetky snahy márne. Výkon nemá zmysel. V mnohých oblastiam mám obdobie neúspešných bojov. Padám a vstávam stále dokola, už čakám, že to skončí, ale nie. No viem, že chvíľa víťazstva nie je ďaleko. Odvaha je povedať: zajtra začíname odznova. Môžme začať odznova aj 63774849 krát. To je milosť. Nechápem ju, ale viem, že tak funguje. Chcem sa učiť takému odpúšťaniu a zľutovaniu. Komu bolo veľa odpustené, ten veľa miluje. Preto nechcem zabúdať, koľko odpustenia ja potrebujem. A milosť je rovnaká pre všetkých. Začať odznova je nádej. Nádej je radosť a tú túžim mať!”

Monika, členka spoločenstva Kráľovské dcéry

– s: Monika Sedlakova.

čo teraz s tým?

Máš pocit, že si tiež iný?